ZAHAJOVACÍ KONCERT 187. KONCERTNÍ SEZÓNY / DVOŘÁKŮV KARLOVARSKÝ PODZIM / ABO A1

imandl
Kategorie:
Abonentní cyklus A
Datum:
2021-09-24 19:30 - 22:00
Místo konání:
Grandhotel Ambassador

 

 Rezervace vstupenek

  

ZAHAJOVACÍ KONCERT 187. KONCERTNÍ SEZÓNY 

Antonín Dvořák
Karneval, předehra op. 92

 

Karel Šimandl
Koncert pro klavír a orchestr č. 2 – premiéra

 

Antonín Dvořák
Symfonie č. 8 G dur op. 88 ,,Anglická"

 

Jan Šimandl – klavír

Jiří Štrunc – dirigent

 

Večerem provází Veronika Paroulková

 

Zahajovací koncert 187. sezony Karlovarského symfonického orchestru je tradičně součástí jednoho z nejstarších evropských hudebních festivalů Dvořákova karlovarského podzimu. Světově nejhranějšího českého skladatele, jehož jméno festival nese, připomene koncertní předehra Karneval op. 92 a Symfonie č. 8 G dur op. 88. Skladby, které jsou milovníkům klasické hudby velmi dobře známy, doplní premiéra klavírního koncertu karlovarského hudebníka, skladatele a pedagoga Karla Šimandla.
Večerem bude provázet Veronika Paroulková a představí několik novinek, na které se můžeme letos těšit. Jednou z nich budou pravidelná setkání před abonentními koncerty “Seznamte se…”, kde si o programu večera vždy pohovoříme přímo s dirigentem či sólistou. Tato setkání zahájíme od října a konat se budou pravidelně hodinu před začátkem každého abonentního koncertu. 
Sólista koncertu je Jan Šimandl (*1991) český klavírista pocházející z hudební rodiny. Absolvoval konzervatoř v Plzni a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Studia pak rozšířil o stáž v německém Hannoveru. Je laureátem Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže v Plzni, Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně, soutěže 21st Century Artists ve Vídní a dalších. Koncertoval v Itálii, Rakousku, Španělsku, Německu, Švýcarsku, Polsku, USA či Japonsku. Již šestým rokem působí pedagogicky a koncertně ve Švýcarsku.
 
 

Seznam termínů

  • 2021-09-24 19:30 - 22:00