NEJKRÁSNĚJŠÍ MELODIE Z DĚL ANTONÍNA DVOŘÁKA

Trio_di_Praga
Kategorie:
Mimořádné koncerty
Datum:
2020-09-25 18:00
Místo konání:
Galerie umění Karlovy Vary

Komorní koncert

Nejkrásnější melodie z díla Antonína Dvořáka

Jakobín (My cizinou jsme bloudili)

Slovanský tanec č. 2 e moll op. 46

Biblické písně op. 99

Symfonie č. 9 e moll op. 95 „Z Nového světa” Largo

V národním tónu op. 73

Slovanský tanec č. 2 e moll op. 72

Rusalka /árie Rusalky/

Moravské dvojzpěvy op. 32

Humoreska

Cigánské melodie op. 55

Rezervovat vstupenky

Trio di Praga vzniklo v roce 2019, a má za sebou tuzemské i zahraniční koncerty v koncertních síních, divadlech a zámcích. V rámci Dvořákova karlovarského podzimu se představí poprvé v Karlových Varech.

Jana Ryklová – soprán

Absolvovala na operním oddělení Pražské konzervatoře u prof. dr. Miloslava Pospíšila. Ve studiu pokračovala na pražské HAMU ve třídě doc. Jany Jonášové. Při studiu vystupovala v představeních školní produkce. V současné době se věnuje koncertní činnosti doma i v zahraničí. V letech 2005 až 2018 účinkovala na koncertních pódiích v Kolíně nad Rýnem, ale i v Praze jako sólistka pod vedením významného dirigenta FDB Bernda Radocha. Svou profesní dráhu zdokumentovala v České televizi, kde vystoupila i se svými dětmi. S geniálním houslistou Alexandrem Shonertem založila Trio di Praga. Od roku 2013 se věnuje i pedagogické činnosti.

Alexander Shonert – housle

Houslista a pedagog ze Sibiře. Od roku 1999 žije a pracuje v Praze. Jako uznání za přínos české kultuře mu bylo v roce 2010 uděleno české občanství. Alexander Shonert vystupuje jako houslový sólista po celé Evropě i ve Spojených Státech. V roce 2014 A. Shonert vystoupil s dvouhodinovým recitálem před naplněným stojícím sálem v jedné z nejprestižnějších koncertních síní v USA v National Gallery of Art ve Washingtonu DC.

Marina Kantor – klavír

Pianistka narozená v Kyjevě na Ukrajině, studovala v Kyjevě, Nižním Novgorodu a Moskvě. Jejími mentory byli mimo jiné I. Katz, N. Stankevich, L. Shur a renomovaný ruský pianista Stanislav Genrikhovich Neuhaus (Moskevská konzervatoř). V roce 1991 emigrovala se svou rodinou do Izraele. Pracovala jako pianistka a koučka v Kyjevském operním divadle pro mládež a Židovském hudebně-dramatickém divadle pojmenovaném po Sholom Aleikhem.

 
 

Seznam termínů

  • 2020-09-25 18:00