NIELSEN & FOERSTER & LABITZKY

NIELSEN & FOERSTER & LABITZKY

Cena
199,00 Kč
Dostupnost :
Skladem

Carl August Nielsen: Aladdin Suite, Op. 34

Josef Bohuslav Foerster: Liebeslieder, Op. 69 | Love Songs | Milostné písně

Josef Labický: Karlovarský valčík|Karlsbader Walzer, op. 107

Ester Pavlů – mezzosoprán

Karlovy Vary Symphony Orchestra

Debashish Chaudhuri – dirigent

Velká pocta je uvedení Foersterových Milostných písní na rádiu BBC Record Reviews, Andrewem Mc Gregorem z tohoto CD se slovy:

Tady je skutečný objev. Setkali jste se s romantickým českým skladatelem z počátku 20. století Josefem Bohuslavem Foersterem? Ale pokud ne, je tu skvělý violoncellový koncert, dva houslové koncerty, smyčcové kvartety a dechové kvinteto. Ale netušil jsem, že Foerster napsal sadu orchestrálních milostných písní na básně Rabíndranátha Thákura a do loňského roku ani nikdo jiný. Je to pečlivé dílo dirigenta Debashishe Chaudhuriho (undefined), který je během loňské pandemie vypátral, našel mezi Foersterovými nekatalogovanými archívy v Českém muzeu hudby a pečlivě je přepsal, aby je nyní bylo možné poprvé slyšet za více než století. Německy zpívá česká mezzosopránistka Ester Pavlů.

"Here is a real discovery. Have you come across the early 20th century romantic Czech composer Josef Bohuslav Foerster? But if not there is a fine cello concerto, two violin concertos, string quartets and wind quintet for you to explore the very least.  

But I had no idea Foerster wrote a set of orchestral love songs on poems by Rabindranath Tagore and until last year neither did anybody else. It is a painstaking work of conductor Debashish Chaudhuri who tracked them down during the pandemic last year, found them amongst Foerster’s uncatalogued archives at the Czech Museum of Music and painstakingly transcribed them from the autograph scratch scores so they can now be heard for the first time in over a century.

Sung in German by Czech mezzo Ester Pavlů."

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Prosím nejprve se přihlaste.
 
Powered by Phoca Cart